OK
kimidaro
 
   

سختی‌گیر آب 1100

 

سختی‌گیر آب 1100 در صنایعی که املاح موجود در آب ایجاد مزاحمت می‌نمایند جهت تولید کمپلکس محلول در آب با فلزات سنگین به کار می‌رود. میزان استفاده آن 2/0 گرم در لیتر به ازای هر سختی آلمانی است.

 

حلالیت: در آب به هر نسبتی حل می‌گردد.

 

خواص: فلزات سنگین نامحلول در آب در محدوده وسیع PH  توسط این ماده تشکیل کمپلکس محلول در آب داده و هر چقدر PH محیط بالاتر رود این عمل سریعتر انجام می‌گیرد. ضمنأ با استفاده از این ماده املاح ته‌نشین شده در آب نیز محلول می‌گردند. در حین رنگرزی با توجه به اینکه برخی از رنگ‌ها در مقابل املاح موجود در آب حساسیت دارند باید از این ماده جهت از بین بردن سختی آب استفاده نمود. البته در مورد رنگ‌های کمپلکس فلزی و بعضی از رنگ‌های راکتیو نباید از این ماده استفاده نمود. همین‌طور در رنگرزی در ماشین‌هایی که از جنس مس یا روی ساخته شده کاربرد این ماده توصیه نمی‌شود.

 

پایداری: این ماده پایداری شیمیایی فوق‌العاده خوبی دارد. در دمای 400 درجه  سانتی‌گراد تخریب می‌گردد. در مقایسه با عوامل کمپلکس‌کننده معدنی این ماده حتی اگر در مدت زمان طولانی در دمای 200 درجه سانتی‌گراد باقی بماند هیدرولیز نمی‌شود. ضمنأ اسیدها و بازهای قوی هیچ‌کدام باعث تخریب آن نمی‌گردند.

 

نگهداری: حداقل یک‌سال در شرایط معمولی قابل نگهداری می‌باشد.

 

بستهبندی : بسته‌بندی این محصول در بشکه‌های پلاستیکی 50 کیلوگرمی بوده، اما تغییر بسته‌بندی آن بنا به درخواست مشتری امکان‌پذیر می‌باشد.